تازه ها

1392-05-20 16:02
کد مطلب: 14356
عوض شدن استاندار اردبیل در طی چند سال اخیر به سریالی تکراری و البته هزینه بر، برای مردم این استان تبدیل شده این در حالی است که مردم اردبیل نگرانند که نکند سلیقه افراد جایگزین بهترین انتخاب شود.

به گزارش خبرنگار سبلانه، با نزدیک شدن به آغاز به کار رسمی دولت جدید رایزنی درسطح استان اردبیل در خصوص انتخاب مدیر ارشد استانی بالا گرفته و این مهم در بین مردم و محافل مطرح است که با تغییر دولت، چه کسی بر صندلی میز ارشد استان اردبیل تکیه می زند آیا استاندار فعلی ابقا می شود و یا شخص دیگری این مسئولیت مهم را برعهده خواهد گرفت؟ چرا که عوض شدن استاندار در طی چند سال اخیر به سریالی تکراری و البته هزینه بر، برای مردم استان اردبیل تبدیل شده و مردم نگرانند نکند که سلیقه افراد جایگزین انتخاب اصلح شود.

البته تامین اعتبار مناسب و تکمیل پروژه های نیمه تمام شعاری آشنا است که همزمان با انتصاب هر استاندار جدید در فضای استان شنیده می شود و البته هر استاندار هم متناسب با شرایط و بودجه در جهت عملی کردن این شعار تلاش می کند و در این بین نتیجه کاری برخی مقبول و برخی هم به کم کاری متهم می شوند و این مردم هستند که با صبوری قدردان تمام کارهای عمرانی اجرا شده هستند و البته همچنان امیدوارانه در انتظار یک استان صنعتی، احداث کارخانه های جدید، و شنیده شدن سوت قطار در استان غنی اردبیل هستند .

به نظر می رسد همان طور که عملکرد استانداری اردبیل از همان ابتدا زیر ذره بین مردم و نمایندگان استان اردبیل قرار داشته این روزها هم نمایندگان با جدیت بدنبال رایزنی برای انتخاب بهترین گزینه برای استانداری هستند.

مصطفی افضلی‌فرد،نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از به کارگیری نیرویی توانمند در مدیریت ارشد استان اردبیل سخن گفته و ابراز امیدواری کرده که توانمندی و تجربه موفق افراد در انتخاب استاندار جدید مورد توجه قرار بگیرد تا استانداری توانمند و کار بلد را با همراهی وزارت کشور انتخاب شود.

نماینده مردم اردبیل در خصوص رایزنی برای انتخاب بهترین گزینه برای استانداری اردبیل عنوان کرده که نمایندگان استان برای پیشبرد برنامه‌ها در استان اردبیل رایزنی هایی با وزارء مربوطه انجام می دهند و در ادامه این روند تغییر مدیریت ارشد اردبیل هم با وزیر پیشنهادی مطرح شده و رایزنی‌هایی هم با وزیر پیشنهادی آغاز شده است.

افضلی فرد خاطر نشان کرده است:‌ ما نقطه نظرات خودمان را در مورد تغییر مدیریت ارشد استان و به کارگیری نیرویی توانمند با وزیر پیشنهادی دکتر روحانی برای وزارت کشور مطرح کردیم و قرار شده وزارت کشور با احترام به نظر نمایندگان در این زمینه اقدام لازم را انجام دهد.

البته نماینده مردم اردبیل تاکید کرده است که ‌اگر تنها به تغییر استاندار راضی باشیم و توانمندی ملاک انتخاب قرار نگیرد قطعاً پیشرفتی در استان حاصل نمی‌شود، بنابراین مدیریت ارشد استان باید براساس شاخص هایی چون توانمندی،‌ کارآمدی، مدیر، مدبر و مردمی بودن، سلامت از نظر مالی و خادم عموم مردم بودن برگزیده شود.

وی اضافه کرده که رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی روحانی هم قول داده است تا براساس گزینه نمایندگان و مصالح استان، استاندار آینده  اردبیل را انتخاب کند.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل هم از پیشنهاد سه گزینه برای تصدی پست استانداری به این استان خبر داده و گفته است: رایزنی هایی با وزیر پیشنهادی کشوربرای انتخاب استاندار اردبیل آغاز شده و سه گزینه برای تصدی سمت استانداری اردبیل پیشنهاد شده است.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرده که طی روزهای آینده و در مصاحبه‌های مفصل‌تر اسامی سه گزینه پیشنهادی و دیدگاه‌های خود را در مورد این سه گزینه مطرح می کنیم تا همه از نتیجه پیگیری‌های ما در مورد پیشنهاد استاندار جدید اردبیل به وزارت کشور مطلع شوند .

نماینده مردم پارس آباد، با بیان اینکه بنده مخالف تغییر استاندار اردبیل هستم،اظهار کرده، درحالی که سه نماینده مرکز استان اردبیل سعی دارند با رایزنی‌های مستمر با وزیر پیشنهادی کشور گزینه‌های مد نظر خود را برای استانداری مطرح کنند که نمایندگان شهرستان‌های استان اردبیل مخالف تغییر استاندار فعلی اردبیل هستند.

برومند معتقد است: استاندار فعلی اردبیل کارنامه قابل دفاعی دارد و نباید برای انتخاب استاندار جدید عجله کرد.

وی همچنین گفته است : جلسات مجمع نمایندگان، بهترین محل برای بررسی نقطه نظرات راجع به انتخاب بهترین گزینه برای استاندار جدید است و نباید با تغییر دولت، دست به انتخاب زودهنگام  بزنیم ،چراکه این نوع انتخاب نه براساس معیار بلکه براساس سلیقه افراد بوده نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت.

نماینده مردم پارس آباد تاکید کرد: ما امروز در فضای استان به آرامش بیشتر نیاز داریم تا به دور از التهابات کارهای نیمه تمام عملیاتی شود

حجت‌الاسلام میر قسمت موسوی نماینده مردم گرمی عنوان کرده که تغییر و یا ابقاء استاندار اردبیل بستگی به نظر دولت و وزیر کشور دارد که با ارزیابی عملکرد و کارنامه نیکزاد وی در این سمت ابقا ‌شود و یا نه.

وی عملکرد یک سال اخیر اکبر نیکزاد را در حد متوسط  دانسته و گفته است که هیچ رایزنی و پیشنهاد قطعی مبنی بر تغییر استاندار از سوی نمایندگان استان ارائه نشده و همه مطالب مطرح شده در حد رایزنی‌ها اولیه است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی همچنین اضافه کرده که تغییر استاندار راباید به یک ماه آینده موکول کنیم تا ببینیم نظر وزیر و دولت روحانی در خصوص آن چه خواهد بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.