تازه ها

اخبار ويژه فرهنگ و هنر

مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل خبرداد؛
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در سرعین خبرداد و گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم.
میلاد محمدی - موسسه سرگذشت
گفتگوی خواندنی با کار آفرین اردبیلی عرصه فرهنگ و اقتصاد؛
کار آفرین عرصه فرهنگ و اقتصاد اردبیل به کلید اصلی کارآفرینی اشاره کرد و گفت: تغییر و تحول مثبت در جهت دیده‌بانی از جامعه و تعالی خواست‌های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی مردم راه گشای مشکلات موجود در جامعه است .
گفتگو با مجری توانمند اردبیلی؛
مجری تلویزیونی سیمای اردبیل گفت:مسال برنامه «اوباشدانلیق» از حالت ضبط استودیویی بیرون آمده و این برنامه پرمخاطب در دل مردم و در مسجد ضبط می شود.
در گرامیداشت ۷ اردیبهشت ماه روز فرهنگ و هنر استان اردبیل انجام شد؛
در گرامیداشت ۷ اردیبهشت ماه روز فرهنگ و هنر استان اردبیل با حضور هنرمندان پیشکسوت، مسئولان استانی و کشوری دیشب از 14 عنوان کتاب برترنویسندگان استان اردبیل در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد.
گزارش فیلم؛
هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی بعد از سه ماه رقابت در 5 رشته از هنرهای تجسمی با رقابت هنرمندانی از سراسر کشور دیشب در اردبیل با معرفی نفرات برتر در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل به کار خود پایان داد.
نمایشگاه آثار منتخب هنرهای تجسمی هنرواره ملی انقلاب اسلامی در محل نگارخانه سالن فدک اردبیل گشایش یافت.
گزارش خبری
آیین اختتامیه هنرواره ملی انقلاب اسلامی روایت ایرانی با حضور مسؤولان استانی و هنرمندان کشوری همراه با تجلیل از فرهاد قائمیان و اصغر شاهی در سالن فرهنگی هنری فدک اردبیل برگزار شد.
هنرمند اردبیلی در جشنواره بین المللی خوشنویسی ارسیکا که هر سه سال یک بار در کشور ترکیه و در بین تمام کشورهای مسلمان جهان برگزار می‌شود، مقام برتر را کسب کرد.
نماینده ولی فقیه دراستان اردبیل:
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: انقلاب اسلامی یک فرصت طلایی برای برگرداندن فرهنگ و هنر فاخر ایرانی اسلامی جامعه کنونی به کشور است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل:
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: اجلاس کشورهای عضو اکو به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.
عصر شعر بشارت سروش در نیار + تصاویر
به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار شد
مسئول انجمن شعر و ادب بسیج هنرمندان از برگزاری مراسم عصر شعر بشارت سروش در نیار خبرداد و گفت:در این مراسم جمعی از شعرای استان، تازه ترین سروده های خود را در حوزه ی شعر آیینی و‌ مهدوی ارائه کردند.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرعین خبر داد؛
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرعین در دیدار با اعضای شورای اسلامی این شهر، گفت:شورای اسلامی شهر سرعین اهتمام ویژه ای برای نهایی کردن کار اختصاص زمین احداث مجتمع فرهنگی هنری این شهر به کار ببرد.
باحضور خیرین و مسئولان استان اردبیل انجام شد؛
با حضور خیرین مدرسه ساز، خیرین حمایت از کودکان سرطانی، هنرمندان و مسئولان استانی تندیس سفیر مهربانی شمیم مهر در حمایت از کودکان سرطانی به فرهاد قائمیان بازیگر مطرح و بنام کشور اهدا شد.
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل
مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از جمع آوری کمک های بانوان اردبیلی به سیل زدگان خبرداد و گفت: این کار با مشارکت بسیج جامعه زنان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل انجام می شود.
صنایع دستی اردبیل
معاون صنایع دستی استان اردبیل خبرداد
معاون صنایع دستی استان اردبیل از ثبت نام پنجمین دوره اخذ نشان ملی مرغوبیت محصولات صنایع دستی خبرداد و گفت: صاحبان آثار صنایع دستی استان می توانند تا ۱۰ اردیبهشت ماه جهت تعیین مرغوبیت آثار خود با مراجعه به معاونت صنایع دستی اردبیل نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

صفحه‌ها