تازه ها

اخبار ويژه اجتماعی

 اعزام نخستین کاروان راهیان نور گرمی به شمالغرب کشور
300 دانش آموز پسر مدارس متوسطه دوره دوم شهرستان گرمی، به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام شدند.
همزمان با فصل پاییز برداشت سیب درختی از صد هکتار از باغات شهرستان خلخال آغاز شد.
به ‌منظور ارتقاء و بهبود سیستم ضبط مکالمات کلیه‌ خطوط عملیاتی، سیستم رکوردر جدید در فرودگاه پارس آباد مغان نصب و راه‌اندازی شد.
کاروان محرومیت زدایی بسیج سازندگی مشگین‌شهر به منظور رفع مشکلات روستای مشیران از توابع بخش مرادلو اردو زد و مشکلاتی همچون آب شرب، برق، مراتع و ... بررسی و راه‌اندازی خانه هلال برای این روستا به تصویب رسید.
در ورودی شهر اسلام آباد رخ داد
یک دستگاه تریلر، در پل ورودی بخش اسلام آباد شهرستان پارس آباد مغان با انحراف از مسیر خود به کانال آب سقوط کرد.
 وقتی کشاورزان پول خرید بذر و نهاده های کشاورزی را ندارند!
با به تعویق افتادن 70 روزه مطالبات کشاورزان، اینک برخی از این زحمت کشان حتی پول خرید بذر و نهاده های کشاورزی برای کشت پاییزه گندم در منطقه را ندارند.
 آبگرم گیوی در سال 1339 / تصویر
در تصویر زیر آبگرم گیوی را مشاهده می کنید که در سال 1339 توسط یکی از عکاسان منطقه به تصویر کشیده شده است؛ آبگرم گیوی هم اکنون منطقه نمونه گردشگری در شهرستان کوثر است.
معاون فرماندار نیر خبر داد:
مهدی بخشی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان نیر از تمرکز این ستاد بر حوزه های کارآفرینی و اشتغالزایی جوانان خبر داد.
فرمانده سپاه شهرستان اردبیل:
سرهنگ پاسدار علی دهقانی فرمانده سپاه شهرستان اردبیل گفت: نخستین کاروان راهیان نور دانش اموزی استان اردبیل عازم مناطق عملیاتی شمالغرب کشور شدند.
معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان اردبیل :
معاون پژوهشی و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در سال تحصیلی آینده تغییراتی متناسب با نیاز دانش آموزان در کتب درسی دوره های مختلف تحصیلی خواهیم داشت.
دادستان خلخال هشدار داد؛
نوعی آفت درختی که سرتاسر جنگل های خلخال در مناطق مشرف به استان گیلان را فرا گرفته کم کم به مرگ جنگل در قسمت های عظیمی از شهرستان خلخال منجر شده است.
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال:
رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان خلخال گفت: مدرسه قدیمی روستای طولش به هیچ وجه قابل استفاده برای دانش آموزان نیست و به لحاظ فرسودگی در صورت بروز حادثه در این مدرسه نوسازی استان باید جوابگو باشد.
حادثه دلخراش در کشت وصنعت مغان؛
یک کارگر كارخانه خوراک دام شركت كشت و صنعت مغان در حين كار با دستگاه علوفه ريز، حادثه دید و دست او قطع شد.
کارشناس مسائل اجتماعی:
کارشناس مسائل اجتماعی در اردبیل گفت:با وضع کردن برخی قانون‌ها، ساعت‌های استفاده فرزندتان از تبلت را محدود کنید.
 غذاهایی که با «به» پخت می شوند/گیوی، امتیاز دار میوه «به» در کشور
میوه «به» ضمن اینکه سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد، تقویت‌کننده قلب بوده و اثر مثبتی بر روی فکر و ذهن دارد، از همین رو مصرف «به» برای تجدید و احیای روحیه بسیار مؤثر بوده و شهر گیوی نیز امتیاز دار این میوه استراتژیک در کشور است.

صفحه‌ها

ايران و جهان