تازه ها

اخبار ويژه اقتصادی

دبیر شورای زکات استان اردبیل:
مدیرکل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان اردبیل گفت: خیران و کشاورزان اردبیلی تاکنون بیش از ۲۳۵ میلیون تومان در سال‌جاری زکات واجب و مستحبی پرداخت کرده‌اند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی:
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر تولیدکنندگان برای افزایش قیمت توجهی به توان مردم ندارند، علیرغم فشارهای بسیاری که به مردم وارد می‌شود قیمت چای در سال گذشته افزایش چند برابری داشت وهیچ فرد و نهادی نیز به آن توجهی نکرد.
استاندار اردبیل
استاندار اردبیل با بیان اینکه اردبیل از پتانسیل بالایی در بحث گردشگری برخوردار است، لزوم جذب سرمایه گذار کلان در منطقه را یادآور شد و گفت: با برنامه ریزی مناسب و جذب سرمایه گذار می توان از زمستان برای شکوفایی اقتصاد استان استفاده کرد.
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان­ اردبیل:
رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان­ اردبیل گفت: بزرگترین مشکل فرش دستباف استان اردبیل د رحال حاضر ، بیمه تامین اجتماعی ، و تسهیلات است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل خبرداد؛
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت:عملیات اجرایی احداث پروژه (گردشگری ) سرعین ـ آلوارس تله کابین 1و2 از سال 97 شروع و پیشرفت فیزیکی آن 40 درصد است.
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل خبر داد:
مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : در سه ماه نخست سال جاری 101 هزار و 413 تن کالا از مرز بیله سوار صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 30 درصد رشد نشان می دهد.
در یک عمل جراحی نادر و بی سابقه توسط پزشک اردبیلی اتفاق افتاد؛
در یک عمل جراحی نادر و بی سابقه توسط، پزشک اردبیلی جسم فلزی خارجی را از حفره چشم یک بیمار بدون آسیب دیدهگی به بینایی بیمار خارج کرد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل:
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: اعتبارات بخش راه سازی استان در سال جاری با ۲/۵ برابر افزایش ، بالغ بر ۱۶۰ میلیارد تومان است.
استاندار اردبیل
استاندار اردبیل به وضعیت کارخانه نساجی اردبیل اشاره کرد و گفت: سبلان پارچه از ظرفیت عظیم اشتغال و توسعه برخوردار است و نباید در پیچ و خم نظر کارشناسی بانک دچار بلاتکلیفی شود.
دادستان کل کشور:
دادستان کل کشور گفت: قیمت گذاری و فروش بر عهده ما نبوده و مسئولیت بر عهده سازمان خصوصی سازی است اما ما به اعتبار اینکه حقوق عمومی است بنده تاکید کردم که دادستان اردبیل نظارت داشته و جلوی خسارت های احتمالی گرفته شود.
دادستان کل کشور:
دادستان کل کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد پرونده ها را می توانیم با هم افزایی بین قوا کاهش دهیم و منشا بسیاری از جرایم کوتاهی مدیران ‌دستگاه ها است .
استاندار اردبیل خبرداد
استاندار اردبیل با بیان اینکه هتل پنج ستاره نمایشگاه بین المللی اردبیل در محدوده این نمایشگاه احداث می شود، گفت: از محل ارزش افزوده، ۸۵میلیارد تومان نیز برای شهرداری های استان اختصاص می یابد.
مسئول حوزه بسیج اصناف مشگین شهر
مسئول بسیج اصناف مشگین شهر با بیان اینکه برخی به دنبال اصلاحات آمریکایی هستند به دوران بنی صدر اشاره کرد و گفت:امروز هم بعضی‌ها همین سخنان را مطرح می‌کنند اما هنوز به این درک نرسیده اند که استکبار با همه هیمنه اش در طول 40 سال گذشته نه تنها کاری از پیش نبرده بلکه توطئه هایش با شکست های سنگین تری رو به رو بوده است.
نماینده مردم اردبیل در مجلس
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از صاحبان سودهای کلان مالیات اخذ شود نقش بانک ها در نوسان قیمت مسکن را یادآور شد و گفت: تا زمانیکه سرمایه های مردم به سمت تولید هدایت نشود ، مسئله مسکن نیز حل نخواهد شد.
نماینده وزیر علوم و تحقیقات در اردبیل؛
نماینده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اردبیل با بیان اینکه فعالیت شبکه ای تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است،گفت: برای حل مشکات اقتصادی دانشگاه باید بنیاد حامیان دانشگاه محقق اردبیلی راه اندازی شود.

صفحه‌ها