تازه ها

اخبار ويژه اقتصادی

 بلاتکلیفی پروژه های راه آهن اردبیل و سد گیوی بدور از عدالت اجتماعی است/مردم به دروغگویان رای ندهند
خطیب جمعه کوثر:
خطیب جمعه کوثر گفت: چرا سد های میلیارد مکعبی ظرف 4 سال به بهره برداری می رسد ولی سد 72 میلیون متر مکعبی شهر گیوی و همچنین پایاب آن بیش از 20 سال است که در گیرودار وعده های بی سرانجام مسئولین به سر می برد، آیا این عدالت است؟
مدیرعامل کارخانه گلدستون اردبیل:
مدیرعامل کارخانه آرتاویل تایر گلدستون اردبیل گفت: آیتم ها و مختصات لازم برای سرمایه گذاری و صادرات در استان اردبیل فراهم است.
 دولت برای تحقق تولید و اشتغال خلاقیت نشان دهد
کارشناس مسائل اقتصادی:
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: کلید حل مشکلات جامعه ما تولید و اشتغال است که همه باید برای تحقق آن تلاش کرده و مسئولان باید با ابتکار و خلاقیت آن را عملی سازند تا با ظرفیت های مملو کشور توسعه و پیشرفت ماوراء واردات بی رویه برای ایران اسلامی به وجود آوریم.
هدررفت منابع آب کشاورزان «مغان» در سایه بی تدبیری دولت/ الگوی کشت، با جایگزینی «زعفران» به جای هندوانه اصلاح می شود؟
با توجه به کشت گسترده محصول هندوانه که نیاز آبی بیشتری نسبت به دیگر محصولات دارد جایگزینی «زعفران» به جای هندوانه می تواند نقش مهمی در مقابله با هدررفت منابع آبی منطقه «مغان» داشته باشد.
خاکسپاری محصولات کشاورزی در دولت تدبیر همچنان ادامه دارد؛
حدود 500 تن بذر "سورگوم" گواهی شده در سکوت کامل، در شهرستان مرزی پارس آباد مغان از توابع استان اردبیل امحا شد.
	تناسب بین واردات و صادرات رعایت شود/مسواک و سنگ پا الزامی برای واردات ندارد/باید به اقتصاد مقاومتی اعتماد داشت
کارشناس مسائل اقتصادی:
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: راهکار مهار تورم و رکود قطعاً واردات بی رویه کالاهای غیر ضروری چون، کلنگ، شین کش، مسواک، سرپیچ لامپ، سنگ پا و ... نیست؛ با حمایت از جوان کارآفرین ایرانی می توانیم این کالاهای غیر ضروری را در داخل تولید کرده و زمینه ساز تولید کالاهای اساسی باشیم.
فرماندار مشگین شهر:
فرماندار مشگین شهر گفت: در جریان سیل اخیر بخش شیلات شهرستان مشگین‌شهر بیش از 13 میلیارد ريال خسارت دیده است.
 وضعیت معماری و زیرساختی گیوی بسیار بحرانی است/شوراهای آینده باید 24 ساعته در تلاش باشند
امام جمعه کوثر:
امام جمعه کوثر گفت: مردم در انتخابات آتی شوراهای اسلامی شهرگیوی بایستی به کاندیداهایی رای دهند که نقشه اقتصاد مقاومتی را در منطقه عملیاتی کنند چرا که وضعیت معماری شهری و زیرساختی در این شهر بسیار بحرانی است.
وامی که برکت آغازی شیرین شد؛
يك كارآفرين پارس آبادي كه در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي در حوزه پرورش شترمرغ ورود كرده‌است، ضمن تشريح فعاليت‌ها و مشكلات خود در اين رابطه، حمايت بيشتر مسئولان را لازمه ادامه فعاليت خود مي‌داند.
در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل مطرح شد؛
استاندار اردبیل از پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی "اقتصاد مقاومتی" ویژه مدیران دولتی استان اردبیل، استقبال کرد و گفت: بنده خود نیز در این کارگاه شرکت خواهم کرد.
نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی:
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: تنها مصوبه عمده عمرانی سفر رئیس جمهور به اردبیل، "خط آهن" بود که آن هم محقق نشده و از این جهت از دولت گله مندیم.
شهرداری مشگین‌شهر شفاف سازی کند/
برابر اخبار به دست آمده بخشی از اعتبارات تخصیص یافته به شهرداری مشگین‌شهر در خصوص مدیریت پسماند برای حقوق کارگران پرداخت شده که لازم است شهرداری در خصوص نحوه هزینه کرد این مبلغ شفاف سازی کند.
 کاندیداهای شورای اسلامی برای توسعه «گیوی» چه اندیشیده اند؟
توسعه متوازن شهر گیوی با محوریت شهرداری در گرو هم فکری، اتحاد، دوری از تفرقه ها و خصومت های شخصی و همچنین مشاوره و مدیریتی کارآمد در حوزه درآمدزایی و چگونگی دخل و خرج این نهاد نیمه دولتی است، امری که کاندیداهای شورای اسلامی شهر گیوی می بایست از هم اکنون به آن بیاندیشند.
کلزا از جمله دانه های روغنی است که توسعه کشت آن در اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار گرفته و در این راستا امسال پنج هزار و 700 هكتار از اراضي پارس آباد به كشت كلزا اختصاص يافته كه افزایش 60 درصدی نسبت به سال گذشته دارد.
 اقتصاد «کوثر» همچنان جاده خاکی می رود!
کوثر یکی از شهرستان های جنوب استان اردبیل است که در حاشیه جاده سرچم قرار گرفته و روزانه بطور میانگین 500 اتومبیل از این مسیر تردد می کنند که اگر ایده و خلاقیتی در خصوص جذب حداقل 10 درصد این آمار نسبی به شهرستان صورت گیرد بخش تولید و اشتغال این منطقه بصورت چشم گیری افزایش یافته و وضعیت بازار نیز در حوزه اقتصاد بهبود خواهد یافت.

صفحه‌ها